سوالات متداول

Frequently Asked Questions

آیلتس چست؟

سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی در سطح جهانی برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت بشمار می آید.

 به گزارش British Council در سال 2016 بیش از 3 میلیون آزمون آیلتس برگزار شده که نمایانگر افزایش اهمیت آن است. میتوان به جرات گفت که این آزمون پراستفاده ترین آزمون مهارت سنجی زبان انگلیسی است. شرکت در آزمون آیلتس راهگشای فرصت های بسیاری است. مدرک آیلتس برای زندگی، تحصیل و کار در ۱۳۵ کشور جهان به کار می آیدآیلتس توسط بیش از 10،000 دانشگاه، مدرسه، گروه های استخدامی و مهاجرتی، شامل تمامی دانشگاه های واقع در استرالیا، انگلیس، ولز، اسکاتلند، شمال ایرلند و خیلی از موسسات در ایالات متحده امریکا به رسمیت شناخته میشود. در زمانی نزدیک به سه ساعت، این آزمون مهارت‌های شما را در گوش دادن، خواندن، نوشتن و مکالمه می سنجد.

تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال در چیست؟

IELTS آکادمیک برای کسانی مناسب است که قصد دارند در یک دانشگاه مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند یا در یک سازمان یا شرکت حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار شوند.

IELTS جنرال مناسب افرادیست با هدف ورود به موسسات فنی-حرفه ای، برنامه های آموزشی کارمندان و یا جهت پذیرش در مقطع تحصیلی راهنمایی یا دبیرستان و همچنین کسانی که تصمیم مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان دارند.

هزینه ثبت نام در آزمون چقدر است؟

پیرو بخشنامه های شماره 97/15244 مورخ 97/01/25 و 97/97214 مورخ 97/03/28 در راستای اجرای تصویب نامه شماره 63793/ت55633هـ  مورخ 97/05/16 هیات محترم وزیران و هم چنین بخشنامه 45 بندی بانک مرکزی، هزینه ثبت نام در آزمون های بین المللی مشمول نرخ اولیه ارز دولتی (دلار امریکا = 42000 ریال) نمی باشد و می بایست به نرخ ثانویه ارز دولتی (نرخ بازار) که روزانه از سوی بانک مرکزی تعیین و اعلام می شود، محاسبه گردد. هم چنین بر اساس ماده 107 قانون مالیات های مستقیم، اصلاحی مصوب 97/04/31 وزارت اموراقتصادی و دارایی مبنی بر 15% درصد مالیات بر آزمون های بین المللی، و هم چنین کارمزد صرافی های بانک های عامل جهت ارسال ارز ثبت نامی توسط مراکز مجری به موسسات مادر در خارج از کشور و شناور بودن قیمت ارز به نرخ بازار از سوی بانک مرکزی بطور روزانه و با توجه به نرخ ثبت نام (250 دلار امریکا)، مبلغ ثبت نام در آزمون آیلتس 27,950,000 ريال (دو ميليون هفتصد نود و پنج هزار تومان) ،  توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ گردیده است.

در Listening از چه لهجه هایی استفاده میشود؟

از accent های مختلف نه صرفا British یا American.

ترتیب امتحان مهارت های مختلف به چه شکل است؟

در ایران و خیلی از کشور های دیگر به ترتیب Reading، Listening و Writing در یک روز برگزار میشود اما Speaking میتواند تا 7 روز قبل و یا بعد از امتحان کتبی برگزار شود.

آیا امکان نوت برداری بر روی برگه سوالات Listening و Reading هست؟

بله. ممتحنین فقط پاسخنامه را تصحیح میکنند.

چه نمره ای باید تو آیلتس بگیریم؟

دانشگاه ها، دانشکده ها، کارفرمایان و ساختار های مهاجرتی هر کدوم نمره مورد نیاز خودشون رو تو IELTS تعیین می کنن، بسته به سطح زبان انگلیسی که برای اهداف آنها نیازه.
 بخاطر همین نمره ای که از شما خواسته میشه برای ورود به دبیرستان متفاوته از نمره خواسته شده برای استخدام در کاری تخصصی.همیشه بهتره که نمره مورد نیاز خود را به طور مستقیم با سازمان انتخابی خود تایید کنیم.

قواعد امتحان چیه؟

قوانین و دستورالعمل های تست رو میشه در یادداشت کاندیداها ارائه شده تو  IELTS Application Form پیدا کرد. در کنار این فرم، توصیه میشه که Information for Candidates booklet رو به دقت بخوانید تا فرمت آزمون رو درک کنید و بدونید تو روز آزمون باید چه انتظاری داشته باشید.

چه اتفاقی میفته اگه بخاطر شرایطی که دست من نیست دیر برسم به آزمون؟

مرکز آزمون ممکنه اجازه بده تو آزمون بعدی که جای خالی داره، شرکت کنید.

 IELTISH = IELTS + ENGLISH